icresim

Yem Fabrikası

Hammadde kabul’den başlayıp paketleme hattına kadar uzanan çözümler ile yem üretim sanayisini ileri taşıyoruz. Bir yem üretim tesisinin ana kalemleri,

/vImages/1305120977_Redo.png Hammadde Transfer
 
    Gelen hammadde’nin fabrikaya kabulu ve stok durumunun izlenmesi.
/vImages/1305120977_Redo.png Dozajlama
  Verimli ve ekonomik rasyon üretimi için en önemli adım olan dozajlama, çoklu silo desteği, otomatik silo değiştirme, türetilmiş rasyonların iş planına otomatik olarak alınması gibi özellikleri içerir.
/vImages/1305120977_Redo.png Üretim
 
    Kırıcı’dan geçen ürünün likit/premix katılmasıyla birlikte mikser’e girmesi ile devam eden süreç, karışım süreleri ve parti taşıma ile birlikte yem sürecinin önemli bir ayağını oluşturur.
/vImages/1305120977_Redo.png Peletleme
 
    Yem üretim sürecinin en önemli adımı olan peletleme, yem kalitesini ve sahadan alınan sonuçları doğrudan etkiler. Tunç Otomasyon’un sunduğu peletleme çözümleri ile saha performansı ve pelet kalitesi en üst noktaya ulaşır.
/vImages/1305120977_Redo.png Paketleme / Dökme
 
    Entegre tesisler için otomatik sevkiyat sistemi ile kümeslerine yem sevkiyatını kolayca yapması ve kümeslerin stok durumunu takip edebilmesini sağlar. Paketleme hattında ise Tunç Otomasyon sunduğu anahtar teslim çözümler ile hızlı, hassas ve geriye dönük olarak izlenebilir paketleme yapılabilir.