icresim

Çimento Fabrikaları

Proses otomasyonu dahil hammadde kabulden, ürün sevkiyatına kadar tüm tesis için yüksek teknolojili otomasyon çözümleri sunuyoruz.
 /vImages/1305120977_Redo.png Otomatik Hammadde Kabul Sistemi
  RFID ve/veya Plaka Tanıma teknolojileri kullanılarak tesise giren hammadde hızlı ve tam doğru olarak kayıt edilir.
 /vImages/1305120977_Redo.png Proses Otomasyonu
  Kırıcı, Press, Farin Değirmeni, Homojenizasyon ve Silo, Fırın ve Soğutma, Kömür Değirmeni, Çimento Değirmeni ve Paketleme otomasyon çözümleri sıfırdan kurulan ve/veya modernizasyon ihtiyacı olan tesisler için sunulmaktadır. Entegre Scada-PLC yazılımlar ve çimento endüstrisine özel hazırlanmış kütüphaneler sayesinde yeni tesis otomasyonu ya da mevcut tesis modernizasyonu artık hızlı ve kolay.
 /vImages/1305120977_Redo.png Otomatik Ürün Sevkiyat Sistemi
  RFID ve/veya Plaka Tanıma teknolojileri kullanılarak sevk edilen çimento ve klinker hızlı ve tam doğru olarak kayıt edilir. Yükleme ve çıkış noktalarındaki otomatik denetlemelerle yüksek derecede sevkiyat güvenliği sağlanır.
 /vImages/1305120977_Redo.png Enerji Yönetim Sistemi
  Çimento endüstrisindeki en büyük giderlenden biri olan enerjinin yönetimi, izlenmesi ve raporlanması enerji verimliliği için ön şarttır. Proses otomasyonu ile entegre çalışan sistem ile ton başına maliyeti izlemek ve yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.
 /vImages/1305120977_Redo.png ERP Entegrasyonu
  Tüm alt otomasyon sistemlerinin (otomatik hammadde kabul sistemi, proses otomasyonu, otomatik ürün sevkiyat sistemi, enerji yönetim sistemi) firma bünyesindeki ERP sistemi (SAP, Oracle vb.) ile entegrasyonu gerçekleştirilirken tesis içindeki ve/veya dışına bilgi akış ve erişimindeki kısıtlama ve gecikmeler ortadan kalkar